

Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | Golden |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | golden |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Recyclable, Reusable |

Product Details:
| Capacity | 25 ml |
| Color | Black |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |

Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | golden |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Recyclable, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Cap Color | Golden |
| Usage and Applications | Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Reusable |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
| CAPACITY | 25GM |
| MATERIAL | ACRYLIC |
| BRAND | VP |
| COLOR | CLEAR |
| USES | FOR CREAM |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Shape | Square |
| Material | Acrylic |
| Closure Type | Screw Cap |
| Inner Lid | Yes |
| Usage and Applications | Medical and Pharmaceutical Applications, Fragrance and Perfume Packaging, Promotional Products, Cosmetics and Skincare Products |
| Features | Durable, Recyclable, Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap | pp |

Product Details:
| Material | Polypropylene (PP) |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage and Applications | Chemical and Industrial Products |
| Features | Reusable, Leak Proof, Recyclable, Freezer Safe |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Color | Transparent |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |