

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Size | 16.3cm |

Product Details:
| Capacity | 10 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |
| Size | 16.9cm |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Size | 17.4cm |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Color | Transparent |
| Size | 19.2cm |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Color | Transparent |
| Size | 16cm |

Product Details:
| Design | Round |
| Usage/Application | Essential Oil |
| Color | Amber |
| Finish Type | Natural |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |

Product Details:
| Capacity | 10 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Color | Transparent |
| Size | 14cm |

Product Details:
| Capacity | 10 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Pharma |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Size | 15 cm |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |

Product Details:
| Usage/Application | Beverage |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Green |
| Capacity | 30 mL |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Size | 18cm |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Pharma |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Neck Finish | 20 mm |

Product Details:
| Design | Round |
| Usage/Application | Essential Oil |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Color | Amber |
| Finish Type | Natural |
| Is It Reusable | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |

Product Details:
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Color | Transparent |
| Size | 20cm |

Product Details:
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Size | 13cm |

Product Details:
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Size | 17.6cm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Round |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
Glass Dropper Bottles are sleek, durable containers designed for precise dispensing of liquids in small, controlled drops. Ideal for essential oils, medicines, and cosmetic products, they combine functionality with a stylish, reusable design.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Storage Temperature | High Temprature |
| C.O | China |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Square |
| Glass Type | Neutral glass |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Green |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 10 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Color | Transparent |
| Design | Round |
| Cap Material | Glass |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Type |

Product Details:
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Square |
| Color | Transparent |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Size | 17.5cm |
| Capacity | 30 mL |

Product Details:
| Usage/Application | Cosmetics |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Glass Type | Neutral glass |
| Size | 17.4cm |
| Capacity | 30 mL |

Product Details:
| Capacity | 30ml |
| Color | Frosted |
| Material | Glass |
| Shape | Flast |
| Cap Type | Spray Pump |
| Design Type | Customized |
| Usage | Oils, serum |

Product Details:
| Capacity | 10 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Beverage |
| Design | Round |
| Color | Transparent |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |