

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30ML |
| Usage/Application | ESSENTIAL OIL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | black |
| Shape | Round |
| Packaging Type | box |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Glass Type | solid |
| Brand | VT |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Is It Reusable | No |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 20ML |
| Color | Clear |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box Packed |
| Neck Type | Crown Screw Neck |
| Glass Type | Hard |
| Brand | V.T |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Porcelain Ceramic |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| box | 1500 |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |

Product Details:
| Capacity | 30ml |
| Material | Glass |
| Size | 30ml |
| Cap Type | 18mm |
| Design | standard |
| Product Type | glass |
| Sealing Type | screw |
| Color | white |
| Finish Type | Smooth |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50ml |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |
| Colour | Pink |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Neck Type | Narrow Neck Screw |

Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Color | Transparent |
| Dropper Type | Push Dropper |
| Dropper Colour | Silver,Golden |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 15 mL |
| Cap Type | Dropper Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Design | Round |
| Brand | VT |
| Colour | pink |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50ml |
| Size | 30ml |
| Material | Glass |
| Product Type | glass |
| With Euro Dropper | Yes |
| Color | Amber |
| Sealing Type | screw |
| Cap Type | 18mm |
| Finish Type | Smooth |
incepted in the year 2021, “Vt polypacks” is a distinguished wholesaler offering an enormous consignment of PET Bottle, Pump Bottle, Tablet Bottle etc.