

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Bottle Use | Chemicals |
| Neck Size | 24 mm |
| Bottle Shape | cylindrical |
| Food Grade | No |
| Cap Type | Screw Cap |
| Surface Finish | Matt |
| Capacity | 200ml |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Bottle Use | Chemicals |
| Neck Size | 20 mm |
| Bottle Shape | Round |
| Food Grade | No |
| Cap Type | Screw Cap |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Bottle Use | Shampoo |
| Neck Size | 24 mm |
| Bottle Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
The 250ml Round HDPE bottle has a 24mm neck, 19 gms weight, and an overflow volume capacity of 250ml. It is manufactured using ISBM technology and it is compatible with Flip top caps, and pumps. This bottle is commonly used in shampoo, shower gel etc.

Product Details:
| Capacity | 500 ml |

Product Details:
| Capacity | 50 ml |

Product Details:
| Capacity | 1 liter |

Product Details:
| Capacity | 500 ml |

Product Details:
| Capacity | 300ml |

Product Details:
| Capacity | 250 ml |