

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Bottle Use | Food, Chemicals, Household, Cosmetic, Pharma |
| Neck Size | 24 mm |
| Bottle Shape | Round |
| Color | White |
| Handle Type | Without Handle |
| Shape | Cylindrical |
| Thickness | hard plastic |
| Height | 200ml |
| Neck Diameter | 24 mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Black |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Reusable, Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof, Wide Mouth |
| Brand | VT |

Product Details:
| Capacity | 30 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| BRAND | VT |
| CAP TYPE | SPRAY, F.T.P CAP |
| Colour | White |
| Height | 77.16 |
| Neck | 19mm |
| Pack Size | 1000 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Features | Leak Proof, Reusable, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Color | White |
| Cap Type | Pump Dispenser Cap |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | VT |
| Capacity | 50 ml |

Product Details:
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable, Temperature Resistance |
| Usage and Application | Chemical Packaging |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Neck Size | 24mm |
| Use For Storage | ANY |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | VP |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Product Type | hdep |
| Country of Origin | Made in India |