

Product Details:
| Neck Size | 24 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Color | Golden Black |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Brand | VT |
| Neck | 18mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | Metal |
| Usage/Application | Professional |
| Brand | VT |
| Pump | Cream pump |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |

Product Details:
| Neck Size | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black/White |
| Pattern | Plain |

Product Details:
| Neck Size | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Household |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Screw |
| Color | Black/White |
| Capacity | 100ml |

Product Details:
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50 ml |
| Color | Golden |
| Pattern | Plain |
| Neck Size | 20 mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 19mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | white |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | vt |
| Coating | white |
| Design Type | plastic |
| Flow Rate | high |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Neck Size | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |

Product Details:
| Neck Size | 24mm |
| Material | Polypropylene |
| Color | Cusmized |
| Cap Type | Round |
| Type | For oils and serum |

Product Details:
| Capacity | 100 mL |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Screw Cap Bottle |
| Design | Round |
| Glass Type | Neutral glass |
| Color | Transparent |

Product Details:
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Golden |
| Capacity | 100 ml |
| Neck Diameter | 18 mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 20 mm |
| Material | Metal |
| Usage/Application | Professional |
| Brand | VT |
| Pump type | serume Pump |
| Colour | Silver |
| SIze | 20mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Storage Temperature | 00 |
| Neck Size | 24mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 28mm |
| Usage/Application | all uses |
| Color | white |
| Brand | V T POLYPACKS |

Product Details:
| Shape | Round |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | V T |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Material | Plastic |
| Neck Size | 20 mm |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black/ white |
| Pattern | Plain |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | Plastic |
| Finish | Shiny |
| Max Flow Rate | High |
| Brand | VT |
| Features | Screw Type |
| Mouth Size | 32mm |
| Suitable For | Soap |
| Thickness | hard |
| Piece per Carton | 3000 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Pump Type | Lotion Pump |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | Plastic |
| Dosage | 1 ml |
| Capacity | 100ml ,200ml ,300ml and 500ml |
| Pump Material | PP |
| Actuator Type | Lock Down |
| Application | Hair Oil, Liquid Soap, Hand Sanitizer, Hand Wash, Lotion, Shampoo, Cosmetic |
| Finish | glossy or matte both |
| Operation Mode | Manual |
incepted in the year 2021, “Vt Poly Packs” is a distinguished wholesaler offering an enormous consignment of PET Bottle, Pump Bottle, Tablet Bottle etc.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Pump Type | Lotion Pump |
| Neck Size | 24 mm |
| Material | Plastic |
| Dosage | 0.5 ml |
| Pump Material | PP |
| Actuator Type | Clip Lock |
| Application | Liquid Soap, Hand Sanitizer, Hair Oil, Cosmetic, Lotion, Shampoo, Hand Wash |
| Finish | glossy shine or matte both |
| Max Flow Rate | 120mcl |
| Operation Mode | Manual |
PET or PETE or Polyethylene terephthalate is a strong, stiff synthetic fibre that hails from the family of polymers made with ethylene glycol and terephthalic acid. Almost every plastic water bottle on the planet Earth is made of PET.

Product Details:
| Material | Plastic |
| Finish | MAtt |
| Brand | VT |
| Made By | China |
| Colour | White,Black |
| Neck | 24mm |