

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Neck Size | 24mmm |
| Bottle Shape | Round |
| Bottle Color | Milky |
| Usage | Cosmetic, Oil, Pharma, Shampoo |
| Brand | VT |
| Cap | Press top |
| Neck | 24mm |
| Cap color | Golden,silver,black,white |

Product Details:
| Capacity | 300 ml |
| Material | PET |
| Size | 300ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Surface Handling | Hot Stamping, Screen Printing |
| Brand | VT |
| Weight | 18GM |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | PET |
| Size | 200ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Feature | Leak Proof |
| Surface Handling | Hot Stamping, Screen Printing |
| Brand | VT |
| Weight | 18GM |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Thickness | hard plastic |
| Brand | VT |
| Color | White |
| pump | dispenser pump |
| Neck | 24mm |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Bottle Material | PET |
| Spray Pattern | Fine mist |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Neck Size | 20 mm |
| Application | Sanitizer, Hair spray, Cosmetic, Room freshener, Cleaning, Oil |
| Color | White |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Reusable |
| Usage and Applications | Room Fresheners, Medicine and First Aid, Hair Care, Household Cleaners, Perfumes and Fragrances, Art and Craft, Hand Sanitizers, Insect Repellents |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | VT Poly Packs |
| Product Type | 100 Ml Avon Bottle |
| Packed Type | Box |
| Material | Plastic |
| Capacity | 1 litre |
100 ml Avon Bottle:
A sleek and compact glass or plastic container designed to hold 100 ml of Avon perfumes, colognes, or body sprays. Ideal for personal use or gifting, these bottles often feature elegant designs with secure caps to preserve fragrance quality.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Brand | VT |
| Color | Black |
| Pump | Spray pump |
| neck | 24mm |
| Size | 200ml |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 250 ML |
| Plastic Type | HDPE |
| Color | White |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Household |
| Country of Origin | Made in India |
200ML Boston PET Bottles are PET plastic boston round bottle with 24-410 neck finish. The boston round bottle is distinctive in its classic shape. Characteristic of the boston round are its rounded shoulders and rounded base.