

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Reusable, Chemical Resistance |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Neck Size | 38 mm |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Leak Proof, Reusable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | VT |
| Quntity | 2000 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Neck Size | 38 mm |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | HDPE |
| Capacity | 120 ML |
| Usage/Application | To store medicines |
| Shape | Round |
Kindly contact us for more details.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | HDPE |
| Colour | White |
| Thickness | 5 MM |
| Usage/Application | To store Capsules |
We are leading manufacturer of Hdpe Round Tablet Containers.
Kindly contact us for more details.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 30 ML |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Usage/Application | To store medicines |
Kindly contact us for more details.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Recyclable, Leak Proof, Built In Handle, Reusable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Brand | VT |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Reusable, Leak Proof, Recyclable, Chemical Resistance |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Chemical Resistance, Reusable, Leak Proof, Recyclable |
| Country of Origin | Made in India |