

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 30 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Collar Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Cap Type | Dust Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Natural and Organic Products, Cosmetic Products |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Cosmetic Products, Medical and Dermatological Products |
| Features | Leak Proof |
| Cap Size | 24mm |
| Usage | cream |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |
| Is It Customized | Non Customized |

Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Usage and Applications | Medical and Dermatological Products, Cosmetic Products, Natural and Organic Products |
| Features | UV Resistant, Leak Proof |
| Colur | White,Black,golden,silver |

Product Details:
| Capacity | 30 ml |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Cap Type | Twist Up Cap |
| Usage and Applications | Fragrances, Natural and Organic Products, Cosmetic Products |
| Features | Recyclable, Leak Proof |
| C.O | China |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Fragrances, Cosmetic Products, Natural and Organic Products |
| Features | Leak Proof, UV Resistant |
| C.O | China |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Natural and Organic Products |
| Features | Leak Proof, Recyclable, Reusable |
| Brand | VT |

Product Details:
| Capacity | 30 ml |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Cap Type | Lockable Cap |
| Usage and Applications | Natural and Organic Products, Cosmetic Products, Fragrances |
| Features | UV Resistant, Leak Proof |
| C.O | China |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polystyrene (PS) |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Dust Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Usage and Applications | Cosmetic Products |
| Features | Leak Proof |