

Product Details:
| Capacity | 100 ml |
| Bottle Use | Chemicals, Food, Lubricants, Household, Pharma, Agro |
| Neck Size | 24 mm |
| Bottle Shape | Flat |
| Color | Blue |
| Handle Type | Without Handle |
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable, Reusable |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Nasal Drop |
| Colour | White |
| Material | Plastic |
| Thickness | 5mm |
Your partner for the development & production of high quality nasal spray bottles