

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Bottle Material | PP |
| Material | Plastic |
| Capacity | 500 ml |
| Cap Type | Pump |
| Shape | Round |
| Bottle Shape | Round |
| Neck Size | 28 mm |
| Usage Type | Cosmetic,lotion bottle, handwash oil bottle, shampoo bottle |
| Operation Mode | Manual |
| Size | 500ML |
incepted in the year 2021, “Vt Polypacks” is a distinguished wholesaler offering an enormous consignment of PET Bottle, Pump Bottle, Tablet Bottle etc.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1500 Piece |
| Neck Size | 24mm |
| Material | PET |
| Usage/Application | 24mm |
| Color | Black |
| Cap Type | Round |
| Thickness | tough |
| Height | 5cm |
| Shape | Cylindrical |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Thickness | hard |
| Brand | VT |
| Material | Plastic |
| Cap type | Mist pump |

Product Details:
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Brand | V T |
| Color | White,Black |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Usage/Application | Essential Oil |
| Shape | Round |
| Cap Type | Dropper |
| Color | amber |
| Is It Reusable | Yes |
| Neck Size | 18mm |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | VT |
| Product Type | glass bottle |
incepted in the year 2021, “Vt polypacks” is a distinguished wholesaler offering an enormous consignment of PET Bottle, Pump Bottle, Tablet Bottle etc.