

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 30 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Screw Cap Bottle |
| Design | Round |
| Color | Amber |
| Glass Type | Neutral glass |
| Weight | 20 |
| Neck Type | Crown Screw Neck |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Capacity | 10 ml |
| Material | Glass |
| Color | Clear |

Product Details:
| Capacity | 10 ml |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Material | Glass |
6ml,8ml,10ml,15ml and 50ml An essential oil roller bottle is a device that people use to apply essential oil blends topically to their skin. They're usually made with a stainless steel rollerball so that you can easily use one to apply an essential oil blend anywhere on your skin that you want.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Color | Clear |
| Material | Glass |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1200 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Material | Glass |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| colour | Blue |
| Cap colour | Golden |
| Size | 10ml |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 10 ml |
| Material | Glass |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Brand | VT |
| Cap Type | screw |
| Height | 84.50mm |